Badanie wzroku

Badanie wzroku jest podstawowym elementem dobrego i komfortowego widzenia. Powinno być wykonywane, co najmniej raz w roku, a w przypadku osób, które użytkują soczewki kontaktowe co najmniej raz na 6 miesięcy. Badanie wzroku powinno być wykonane w gabinecie specjalisty (optometrysty i okulisty).
Nasz salon specjalizuje się w profesjonalnym badaniu wzroku. Wykonujemy badania pomiaru refrakcji pod kątem doboru soczewek do okularów korekcyjnych, zarówno jednoogniskowych jak i okularów progresywnych. Badanie przeprowadzane jest przez wykwalifikowanych i doświadczonych Optometrystów. W gabinecie używamy nowoczesnego sprzętu.
Wykonujemy następujące badania okulistyczne i optometryczne:

• Badanie refrakcji przedmiotowe (potocznie nazywane komputerowym)

• Badanie refrakcji podmiotowe wykonywane przez Optometrystę przy współpracy z pacjentem

Optometrysta przyjmuje na badania w naszej siedzibie we Wrocławiu przy ul. Rogowskiej 46b, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-19 i w soboty w godzinach 9-15

W przypadku zakupu okularów z kolekcji regularnych – badanie wzroku jest bezpłatne. Przy promocji obowiązuje dopłata.

System Impresionism - Nowoczesne Badania

W naszej firmie posiadamy bardzo zaawansowany technologicznie system do wideocentracji. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokazać klientowi, jak będą wyglądały jego okulary, jaką grubość będą miały soczewki oraz dokonać bardzo dokładnych pomiarów bez nadmiernego obciążania badanej osoby. Wcześniej takie badania były wykonywane za pomocą wielu urządzeń, co sprawiało, że cały proces był męczący dla pacjenta. Teraz jedyne, co musi zrobić pacjent, to popatrzeć w lustro zamontowane na urządzeniu ImpressionIST®. Dwie kamery wykonują zdjęcia z dwóch perspektyw.

Za pomocą tych obrazów mierzone są dokładnie parametry twarzy w połączeniu z wybraną oprawą, a także odległość między źrenicami, odległość oprawki od oka, kąt pantoskopowy, minimalna średnica soczewki, wysokość montażu. Pomiar jest tak dokładny, że jesteśmy w stanie powiedzieć klientowi, jaką grubość będą miały jego soczewki i jaką oprawę warto do nich wybrać. Sposób, w jaki oprawki układają się na twarzy odgrywa decydującą rolę w procesie produkcji soczewek na indywidualne zamówienie. System 3D Rodenstock ImpressionIST® używany jest do dopasowania zarówno soczewek progresywnych, jak i zindywidualizowanych jednoogniskowych . Zobacz krótki film poglądowy:

Kontakt

Adres

Godziny Otwarcia (tylko w lipcu)

Poniedziałek – Piątek

Przewiń do góry