Okulary przeciwsłoneczne

Okulary są już od dawna dowodem wyczucia stylu i nieodzownym dodatkiem, który towarzysząc nam każdego dnia. Okulary przeciwsłoneczne oferowane w naszej firmie zapewniają optymalną ochronę oczu i atrakcyjny wygląd. Śledzimy targi mody, targi optyczne, wybory słynnych projektantów czy artystów i czerpiemy z tego inspiracje. Staramy się by większość wzorów była zgodna z najnowszymi trendami mody, ale mamy też wiele stylowych, klasycznych modeli, do których Państwo wracacie. W naszej ofercie znajdziecie Państwo także okulary korekcyjne wykonane na stałe z korekcją.

Najważniejszym kryterium przy zakupie okularów przeciwsłonecznych jest gwarantowana ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV! Wszystkie oferowane przez nas okulary przeciwsłoneczne zapewniają taką ochronę i posiadają odpowiednie filtry UV. Każdy nowy model okularów przeciwsłonecznych kontrolujemy w naszej pracowni pod względem właściwości transmisyjnych, przydatności do użytku w ruchu drogowym oraz ochrony przed promieniowaniem UV. 

eye, human, face

Nasze oczy wymagają optymalnego zabezpieczenia przed słońcem, ponieważ same nie ochronią się przed silnym promieniowaniem UV. Dobre okulary przeciwsłoneczne są nie-zbędne! Filtrują światło, chronią oczy przed niewidocznym, ale niebezpiecznym promieniowaniem ultrafioletowym i zapobiegają oślepianiu przez słońce.

 

Wśród okularów przeciwsłonecznych z filtrami UV400 proponujemy naszym klientom różne rodzaje rozwiązań, zarówno dla osób z wadą wzroku jak i bez. Nie każdy wie, ale możemy wykonać okulary przeciwsłoneczne, polaryzacyjne, fotochromowe czy barwione na stałe z korekcją. Okulary przeciwsłoneczne mogą mieć różne rodzaje kolorów, fasonów i soczewek. Do najpopularniejszych należą:

• okulary sportowe – wykonane z lekkich materiałów, przystosowane do uprawiania sportów np. jazdy na rowerze, z soczewkami barwionymi na stałe, lustrzanymi, polaryzacyjnymi lub fotochromowymi, najczęściej występują w intensywnych kolorach

• okulary fotochromowe – z soczewkami zmieniającymi kolor: przyciemniającymi się pod wpływem światła słonecznego i promieniowania UV, a rozjaśniającymi się w pomieszczeniach

• okulary polaryzacyjne – poprawiające kontrast i jakość widzenia, redukujące odblaski i odbicia światła, szczególnie polecane dla kierowców i wędkarzy

• okulary przeciwsłoneczne z soczewkami barwionymi na stałe np. z powłoką lustrzaną, z filtrami UV400, zgodne z najnowszymi trendami mody, reklamowane w mediach, spełniające funkcję ozdobną i ochronną.

Okulary przeciwsłoneczne – co warto wiedzieć?
Okulary przeciwsłoneczne posiadają zazwyczaj oznaczenia od 1-4. Jest to skala określająca tzw. kategorie transmisji świetlnej, co daje wiedzę o poziomie nasłonecznienia wskazanym dla danych soczewek.

0 – oznacza szkła ogólnie stosowane;
2 i 3 – to szkła odpowiednie dla naszej strefy geograficznej;
4 – te szkła sprawdzają się przy dużym nasłonecznieniu, np. w warunkach górskich czy nad morzem, jednak nie będą odpowiednie dla kierowców, ze względu na mocny poziom przy-ciemnienia.

Wybierając okulary przeciwsłoneczne warto zwrócić uwagę na kolor szkieł. Najpopularniejsze są szare i brązowe. Odcienie szarości najlepiej odwzorowują rzeczywiste kolory. Im ciemniejsza soczewka, tym mniej światła przepuszcza, a więc jasne szkła są bardziej odpowiednie przy mniej intensywnym świetle. Z kolei brązowe odcienie będą odpowiednie dla osób o wrażliwym wzroku. Dodają ostrości i kontrastu, a oczy się w nich nie męczą.

Kontakt

Adres

Godziny Otwarcia (tylko w lipcu)

Poniedziałek – Piątek

Przewiń do góry